مطالب متنوع مطالب متنوع .

مطالب متنوع

واسه داشتن یه زندگی شاد، دقیقا چی لازم داریم؟

آیا تا به حال شده از خودتان بپرسید که باید چگونه زندگی کرده تا شادی بیشتری را تجربه کنم؟ عوامل زیادی هستند که به عنوان مواد لازم برای ساخت یک زندگی شاد می توان از آن ها نام برد. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک چندین مورد از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد که باید در موردشان دقت بیشتری داشته باشید.

طرز بیدار شدن از خواب
بسیاری از افراد با فکر منفی از خواب بیدار می شوند و باعث ایجاد ترس و وحشت در آنها می گردد؛ همین حس باعث می‌ شود که برای کلِ روز هم انرژی نداشته باشند. پس نوع بیدار شدن از خواب بسیار اهمیت دارد. اول از همه باید ساعت درونی بدن تان را تنظیم کنید و قبل از خواب عوامل منفی و نگران کننده را دور کنید و شکرگزاری کردن را هم فراموش نکنید.

تغذیه مناسب
روح و جسم ما از آن چیزی تشکیل می شود که به عنوان غذا وارد می کنیم؛ پس باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا جسم سالم و ذهن سالم و شادی را تجربه کنید.

تغذیه سالم

خانه امن و آرام
خانه باید شبیه به مامن باشد. باید مکانی باشد که شما به آنجا پناه ببرید و حس ناامنی را برطرف کنید؛ پس بهتر است خانه را به محیطی آرامش بخش تبدیل کنید.

تناسب اندام
تناسب اندام در واقع بخشی از یک سبک زندگی سالم است و باعث می شود که شما از زندگی بیشتر لذت ببرید؛ البته منظور ما این نیست که همیشه باشگاه باشید اما سعی کنید که اندام خود را به گونه‌ای متناسب کنید که به شما اعتماد به نفس بدهد.

شور و انگیزه
شما باید زندگی تان را به گونه ای طراحی کرده و پیش ببرید که در جهت رسیدن به اهداف تان تلاش داشته باشید و شور و انگیزه و نشاط را به کار ببندید.

کنار گذاشتن خجالت
همه ما در زندگی بابت بعضی از کار ها خجالت می‌ کشیم و شرمنده هستیم. راز شاد بودن این است که این پوسته سفت و سخت خجالت را کنار بگذارید و اشتباهات تان را بپذیرید.

خجالتی بودن

فراموشی تلخی ها و شکست ها
همه ما در زندگی آسیب‌ هایی دیده ایم؛ اما قرار نیست که تا آخر عمر آن را با خود همراه کنیم. فراموش کردن آسیب ها و درد و رنج های زندگی برای شاد بودن بسیار مهم است‌.

شناخت ارزش ها
اگر ارزش خود را نشناسید، زندگی شادی نخواهید داشت. باید ارزش ها و محاسن خود را در زندگی بشناسید تا امید به زندگی در شما بالاتر برود و زندگی شادتری را هم تجربه کنید.

اطرافیان مثبت اندیش
باید ببینید چه کسانی در اطراف شما هستند که آن ها تاثیر زیادی در شاد زیستن شما دارند؛ پس بهتر است که اطرافمان پر از انسان های مثبت نگر باشد.

کنار گذاشتن خشم
گاهی خشم و عصبانیت خیلی سریع در ما اتفاق می‌ افتد؛ اما اگر بتوانیم آن را کنترل کنیم و این رفتار را به یک عادت تبدیل کنیم، زندگی شادتری خواهیم داشت.

عصبانیت و خشم

روابط صمیمی
بسیار مهم است که بدانید روابط صمیمی تاثیر بسیار بزرگی روی زندگی شما دارند؛ بنابراین باید آن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و تا جایی که می‌ توانید، ارتقا دهید.

ارتباط درست شما با پول
شاید پول مهم ترین عامل حس خوب در شما نباشد؛ اما کمبود پول باعث حس ناامیدی در زندگی خواهد شد. پس رابطه شما با پول و مخارجتان اهمیت بسیار زیادی در شاد زیستنتان دارد.

مدیریت احساسات
بسیار مهم است که احساسات خود را مدیریت کنید. درست است که افکار مختلف مدام در سرتان در رفت و آمد هستند؛ اما باید آن ها را مدیریت کرده و خیلی احساساتی نشوید.

لذت بردن از زندگی
لذت بردن چیزی است که باید به دستش بیاورید و نیاز به توانایی ‌تان دارد. شما باید یاد بگیرید تا در زندگی روزانه خود کارهایی را انجام دهید که باعث لذت بردن از زندگی تان می شود.

زندگی شاد

پیدا کردن نقطه امن
همه ما نقطه امن و راحتی در زندگی داریم. باید یاد بگیریم که آن ها را پیدا کنیم و برای ایجاد حس راحتی تلاش کنیم.

داشتنِ عشق
عشق صرفا به معنای روابط رمانتیک نیست؛ بلکه شما می توانید عشق را در دیگر جوانب زندگی هم پیدا کنید و از زندگی تان لذت ببرید. از طرفی خیلی از افراد عشق واقعی را در زندگی پیدا می کنند؛ اما از این که به آن اهمیت بدهند؛ می ترسند که باید حتما این ترس کنار گذاشته شود.

تغییر نگاه و عقیده
بسیار مهم است که نگاه و عقیده خود را در زندگی تغییر داده و بهبود ببخشید. در مورد شادی و زندگی بهتر فکر کنید و افکار محدود کننده خود را هم کنار بگذارید.


منبع : نمناک


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۴۴:۵۶ توسط:admin موضوع: نظرات (0)